Manualy

Recenze HaK Socom Mk 23 Tokio Marui - High Grade


Recenze HaK Socom Mk 23 Tokio Marui - High Grade

 

ÚVODEM...

O Socomovi bych mohl říci, že je to hodně kvalitní, jak pro začátečníky, tak pro profíky, velmi dobrá a cenově dostupná zbraň.KRABICE...

Když "miláška" dostanete, rozbalíte jej z vypolstrované obálky, tak spatříte krabici, na které je Socom a pár poučných slov od kamarádů Japonců. Slova (znaky) si jistě každý z vás doslovně přeloží a odnese si z nich poučení do dalšího života. Pak sundáte víko a uvidíte krasavce v celé své kráse. V krabici je Mk23 Socom s cedulkou HOP UP VERSION, zásobník na 26 BB, pytlíček s 0,25 BB (může jich být tak 100 - 150 ks, na tohle nemám oko) a dva lístky s poučením, jak jinak, než napsané v rozsypaném čaji (nic proti japonštině).

KVÉR SÁM O SOBĚ...

Teď je na řadě gun sám o sobě. Předesílám, že na Socoma je dobré si pořídit trošku větší ruku, kvůli celkem velké pažbičce, ale i celkově mamutí zbrani. Socoma bych zařadil k jedné z největších krátkých zbraní od Marui. Když vezmete Socoma poprvé do ruky, přijde vám asi velký, ale časem to přejde. Jinak vzhled a zpracování zbraně je famózní, všechny detaily, zářezy a povrchy jsou vyvedeny k dokonalosti. Celý gun a vnitřnosti jsou vyrobeny z kvalitního ABS plastu.Zbraň je docela podobná USP až na delší hlaveň, na které jsou závity pro tlumič, podle mě úplně zbytečně, když na to tlumič stejně nedáte, ale dotváří to vzhled ostré zbraně. Na závěru zbraně jsou zářezy pro lepší natahování (dost dobrý). Jediné na co si budete muset chvíli zvykat je dost dlouhý natahování, je potřeba použít trochu síly, ale za čas si zvyknete.

Zbraň má také funkční rozborku, která je kombinovaná s pojistkou. Jednoduše se vytáhne celý kolík a můžete se v Socomovi hrabat jak je libo, ale pozor na záruku. S mířidly je to asi stejné jako s celou zbraní - jsou precizní, jak jsem poprvé zamířil, trefil sem. Pod vnější hlavní je lišta pro možné přidělání ukazovátka nebo svítilny a úplně zespodu je sériové číslo, které je všude bohužel stejné.Pak tu máme pojistku, která jde ze začátku hodně z tuha a člověk se bojí, aby to neurval (doporučuji ji moc nepoužívat, protože bych se mohly po čase obrousit zoubky, které jí drží). Zbraň má funkční úderník, který je zde pouze na ozdobu, ale pěkně se poslouchá to cvakání. Natahuje se a uvolňuje sám při zmáčknutí kohoutku, při natažení zbraně závěrem nebo ho můžete natáhnout sami (ale jen cvakne) a uvolnit spouští. Na kohoutek vám hned padne prst (alespoň mně jo), je pěkně velkej a neklouže z něj prst. Lučík je dost velký, ale zase vypadá pěkně, zepředu je díra se závitem (asi na svítilnu či co). Na spodku je celkem netradiční uvolňování zásobníku v podobě lištičky, která se tahá dolů. Zásobník je na 26 BB a je stejně precizní jako celá zbraň, dobře se plní a kule z něj nevypadávají.

STŘELBA...

Se Socomem se dá krásně, za klidného větru, trefit i menší stromek na 25 - 30 m. Doporučil bych do něj cpát 0,20g BB od Marui. S 0,25g BB to lítá méně, ale za to přesněji. Řekl bych, že druhý zásobník by se v některých situacích hodil (komu se to chce během hry doplňovat?), ale na druhou stranu se někdy stane, že ani zásobník nedáte, takže je to na každém z vás.ZÁVĚREM...

Socom je hodně dobrá a kvalitní zbraň, takže pokud se vám líbí a chcete manuál od Marui, neváhejte a kupujte :)


Žádné komentáře
 
© Desing by Dark WolF - Petr Kučera 2008 / 2010 S.G.I