ČLÁNKY a RADY

Recenze M14

Recenze M14

M14
Konečně se nám dostala do rukou nějaká "historická" zbraň. Jedná se o M14 od výrobce AGM. Na tuto zbraň jsem byl zvědav hlavně z důvodu její dlouhé hlavně.  Poté co jsem zbraň rozbalil mě docela překvapilo zpracování. Vše kromě imitace dřeva bylo kovové, což je určitě plus.  Naměřeno bylo 385 FPS a 110 m/s je to tedy zhruba stejné jako značkové zbraně v základu s upgradem. Gearbox je samozdřejmě kovový. Pokud by se zbraň vyupgradovala, mohla by být opravdu zajímavá.

První dojmy:

Dostřel výrobce uvádí 70-80 m, dle mého je 70 m vrchní hranice jak s 0,20g tak s 0,25 g. Výkon, dostřel a síla je tedy více než dostačující. Docela dlouho sem bádal nad tím jak se přepíná režim střelby a jak se zapíná pojistka. Na pojistku jsem přišel skoro hned, horší to bylo s přepínačem. Tušil sem že to je on, ale nevěděl jsem na jakou stranu točit či co :) Na konec jsem na to přišel. První dojmy si myslím mohu ohodnotit kladně. Hlavní výhodou je určitě dlouhá hlaveň, jak jsem již výše uvedl, která zvyšuje dostřel ale hlavně přesnost, rozdíl je vidět i s M14 s kratší hlavní ...

Zpracování:

Zbraň má celokovovou konstrukci. Ve zbrani nikde nic nevrže, nic neupadlo. Zbraň jsem měl možnost porovnat s M14 od Tokyo Marui za 11 450,- kč, vpodstatě bych nepoznal která z nich je AGM a která TM, pravda je že bych to poznal opravdu hodně v peněžence :) Zpracování je tedy velmi dobré, v některých ohledech i lepší než u TM a lze ho hodnotit kladně. Ještě určitě stojí za zmínku příprava na optiku, je tam R.I.S. lišta takže bez problému lze připnout optiku. Dále lze připojit dvojnožku, pokud tak učiníte, zbraň by se dala použít jako sniperka.

Výkon:

Výkon je dle mě vynikající, a navíc nikde není psáno že si zbraň nemůžete upgradovat. Jak jsem již výše uvedl zbraň můžeme srovnávat s M14 od TM, jak výkonem tak zpracováním, což je dle mého názoru výborné. Jak sem uz psal zbraň má 380 fps, to je 110 m/s TM uvádí u svých emčtrnáctek výkon až 90m/s, takže je na tom AGM lépe. Já bych určitě do zbraně doporučil upgrade, nějakou silnější pružinku, spínaní přes relé a přesná teflonová hlaveň by byla opravdu luxus, pokud byste si udělali takovýto upgrade a dokoupili dvojnožku + optiku byla by to opravdu pohodová sniperka. I když v základu to také úplně stačí

Srovnání:

Zbraň jsem srovnával s mojí MP5A2 B&T s M120, výkonem je moje MP5tka s úsťovou rychlostí 120 m/s o mnoho lépe, co se ale týče přesnosti lze říci že M14 je na tom o něco lépe, dlouhá hlaveň dělá své. Pokud je ale v MP5tce přesná hlaveň rozdíl je smazán a MP5tka už tolik neztrácí :) Jinak co se týče zpracování tak CA je prostě CA a zpracování je naprosto precizní. Však kdo má CA ví o čem mluvím :) Další srovnání proběhlo s cm028, M14 měla jasně na vrch co se týče výkonu i přesnosti. A konečně na co sem byl nejvíc zvědavej, bylo srovnání AGM vs. TM, tak nějak sem tušil jak to dopadne, ale stejně sem byl zvědavej :) Jak sem už uvedl zpracování je tak ňák stejný, přesnost byla také stejná, jenom ten výkon byl u TMka o něco lepší. A nakonec se mi ještě naskytla možnost srovnat s AK-47 od TM v základu. Výkon byl na stejno, a v přesnosti vyhrála M14. Všechno byly samozdřejmě AEGčka :) Srovnání tedy dopadlopro M14 výborně a v mnoha ohledech i lépe než u značkových zbraní ! a je vidět že dlouhá hlaveň je opravdu výborná věc. Holt kdo si chce platit za značku, tak at si zaplatí.

Zásobník:

Ke zbrani dostanete točák na 280 BBček, co bych chtěl pochválit je materiál použitý na zásobník, kterým je bohudík kov. Zásobník je uplně stejný jako TMkovej, takže není problém dokoupit náhradní. S zásobníkem nebyl žádný problém. Ani jednou mě nenechal ve štychu. Zpracování a funkčnost zásobníku je tedy dobrá. U některých zbraní když vyndáte zásobník tak se vám vysype několik kuliček, to se mi zde také nestalo a ještě jedna pochvala, a to že zásobník ve zbrani drží a nevyklá se a naštěstí ani nevypadává.

Příslušenství:

Jak už tomu bývá u zbraní zvykem dostanete v balení vše co je potřeba ke spokojenému užívání zbraně.

  • Akumulátor
  • Nabíječka
  • Vyprošťovač zaseknutých kulí
  • Zásobník
  • Popruh
  • Návod
Žádné komentáře
 
© Desing by Dark WolF - Petr Kučera 2008 / 2010 S.G.I