BAZAR

Fujifilm S9500 fd poloprofesionální zrcadlovka od 1 Kč

Prodávám z důvodu těžkého úrazu, již se k focení nikdy nedostanu, tak jako dříve...
100 % Funkční. Komplet balení viz fotky.

Fotoaparát, krytka objektivu, popruh, software, manuál, kabeláž k TV, USB kabel k PC, krabice.
+ UNIVERZÁLNÍ SILNÝ BLESK!
Všechny dotazy rád zodpovím.
Přístroj jsem si choval jako v bavlnce. Bezproblémový.
Mé ukázkové fotky přiloženy. Příhozy neruším.
Za Vaší cenu. Od 1 Kč!
Přeji příjemnou aukci.
Původní hodnota 22 000 Kč.  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Fotoaparát je vybaven dvěma prstenci na objektivu: mechanicky tedy můžete ovládat nejen „kroky zoomu“, čímž docílíte plynulého přibližování snímané scény podle vašich představ (manuální zoomování je možné také při záznamu videosekvencí), stejnou vymoženost máte také při ručním zaostřování.

   

Na zadní části těla najdete klasický čtyřsměrný volič se středovým potvrzovačem, přepínač mezi displejem a elektronickým hledáčkem, i tradiční fujifilmové tlačítko F, pod kterým se ukrývá rychlá nabídka Menu.

   

Nemálo zajímavý je výklopný LCD displej.

 

Boční strana S9500 také nezůstala nevyužitá: protřelejší lovci snímků často využijí praktický přepínač mezi manuálním ostřením a kontinuálním nebo „single“ autofokusem. S ostřením úzce souvisí režim Makro, umístění samostatného tlačítka právě sem je tedy logické. Dvojitým stiskem nastavíte mód Supermakro, jenž dokáže snímat ze vzdálenosti 1 cm od objektu.


 

Jak jste si mohli všimnout z předchozích snímků, fotoaparát je osazen také sáňkami na blesk. Je ještě druhá možnost připojení externího blesku. Po pravé straně u objektivu najdete pod gumovou krytkou PC konektor pro připojení externího blesku kabelem.

U hledáčku si všimněte kvalitní očnice, navíc s možností dioptrické korekce.


Nadstandard, lépe řečeno „div světa“ v dnešní elektronické době, představuje neobvyklá možnost využití klasické drátěné spouště. íce na: http://digiarena.e15.cz/siroky-a-dlouhy-fujifilm-finepix-s9500-recenze_5#utm_medium=selfpromo&utm_source=digiarena&utm_campaign=copylink

Fotoaparát je vybaven všemi dostupnými expozičními režimy: vedle programové automatiky, clonové a časové priority tedy samozřejmě disponuje také manuálním režimem. Fotografové teprve seznamující se s kouzly vyspělejšího přístroje uvítají také plně automatický mód, dobře jim poslouží i 5 základních scénických režimů.

Fotoaparát je vybaven SuperCCD čipem páté generace, jenž je nový jak velikostí úhlopříčky 1/1,6“, tak i osazením devíti miliony světlocitlivých buněk. Lákadlem pro řadu fotozájemců může být až 10,7násobné rozpětí jeho optiky: široké záběry pořídíte s ohniskem 28 mm (eqv. kinofilm), posvítit na detaily si můžete s dlouhým koncem 300 mm.

Uživatel svým pánem

Můžeme konstatovat, že výrobce vměstnal do FinePixu S9500 co největší množství funkcí, přístroj má opravdu velký potenciál. Pokročilejší fotografové často v technických specifikacích hledají údaje o funkci histogramu. V tomto vás nový FinePix S9500 jistě nezklame. Aktivace jak reálného, tak náhledového histogramu je zde považována za samozřejmost, nechybí ani indikace přepálených míst, škoda že jen v režimu prohlížení.


K uživatelskému nastavení patří například výběr poměru stran mezi 4:3 nebo 3:2, možnost snímat do RAWu, přirozeně také úpravy ostrosti, kontrastu a saturace. Nechybí korekce expozice i blesku, nakalibrovanou teplotu bílé lze uložit ve dvou uživatelských pamětech.

Podle vlastní chuti můžete pracovat také s barevnými režimy. Namísto tradičního sépiového filtru, který bývá integrován do konkurenčních modelů, najdete u Fujifilmu režim „Chrome“. Ten je jistou imitací firemních barevně nasycených diapozitivních filmů, jeho přístup k barevnosti však není necitlivý.
Více na: http://digiarena.e15.cz/siroky-a-dlouhy-fujifilm-finepix-s9500-recenze_5/ch-48481#utm_medium=selfpromo&utm_source=digiarena&utm_campaign=copylink
Naše laboratorní testy ukazují velmi dobré rozlišení lph (počet ještě rozpoznatelných čar na testovacím obrazci), a to na obou ohniscích. Sférické zkreslení nejširšího ohniska 28 mm je ve své třídě obstojné. Dlouhý konec ohniska poduškovité zkreslení také nevykazuje.

FinePix S9500 netrpí žádnými problémy s vyvažováním teploty bílé barvy. Obrazový procesor si při snímání pleťových odstínů potrpí na reálné barvy. 

Žádné komentáře
 
© Desing by Dark WolF - Petr Kučera 2008 / 2010 S.G.I